Biz Kimiz?

Felsefi açıdan klasik mühendislik tekillikten bütünselliğe ulaşmaktır. Ama tersine mühendisliğin ilkesi bütünsellikten tekilliğe ulaşma gayesi taşır. Sanatsal tasarım ve aynı zamanda endüstriyel tasarım anlamında birçok sanatçı “doğadan esinlendik ve ilham aldık” söylemini benimserler. Bu noktada Ar-Ge çalışmalarında doğaya önem veren ve doğadan esinlenen tasarımcılar ürünlerinde mükemmelliğe ulaşma çabasını yansıtırlar.

Bu çabanın hayata geçirilmesi amacıyla, 2011 yılının Kasım ayında faaliyetine başlayan firmamızda temel olarak amacımız; özel amaçlı makineler, çimento tesisleri, beton santralleri, iş/ inşaat makinaları/ ekipmanları, tarımsal amaçlı ekipmanlar, savunma sanayi ürünleri ve her türlü geri dönüşüm makinalarının tasarımı ve üretimini yapmaktayız.

Üretimini yaptığımız ürünlere ait tasarım ve analiz işlemleri, bünyemizde çalışmakta olan, sektörel deneyime haiz Teknik Ressamlar, Makine Mühendisleri ve Makine Teknikerleri çalışanlarımız tarafından yapılmaktadır. Teknolojinin evrimi ile paralellik gösteren çelik üretim yöntemlerindeki gelişmeler, çeliğin hem maliyet açısından hem de şekil verilebilmesindeki rahatlık açısından makine imalatı ve inşaat alanında yapı çeliği olarak sıkça kullanılmasına olanak vermiştir. Günümüzde, günlük hayatımızda karşılaştığımız yapı, makine, cihaz ve aletlerin çoğunda çelik kullanılmaktadır. İnşaat alanındaki yatırımların her geçen gün artması sebebi ile çelik konstrüksiyon yapılara olan ilgi her geçen gün artmaktadır. Bu ilginin açığa çıkardığı nitelikli tasarım ve imalat süreçlerinin de giderilmesinde rol oynamak amacı ile yapı çeliği imalatı faaliyetlerini de yürütmekteyiz.

Kısa Tarihçemiz

 • GSB Grup, 2011 Yılının Kasım Ayında 3 Ortaklı Olarak Kuruldu

  Üretim faaliyetine sektörün önde gelen firmalarının bünyesinde, 9 personel ile başlayan GSB Grup, kısa sürede üretim kalitesini ispatlamış ve yıllara sair iş birliklerinin önünü açmıştır.

 • 2012 Yılının Ocak Ayında Ostim OSB’de İlk Atölyemiz Açıldı

  Firmamız, ekstra üretim taleplerine cevap vermek amacıyla, 300 m2 kapalı alanlı atölyesinde faaliyetlerini sürdürmeye başlamıştır.

 • 2012-2016 Yılları

  Özellikle iş ve inşaat makinaları ataşmanları alanlarında, çimento sektörü ekipmanlarında, mobil ve havalı transfer sistemleri alanlarında birçok yeni ürün geliştiren GSB Grup, sektörde yeniliklere yelken açan dinamik yapısıyla varlığını kanıtlamıştır.
  Ekskavatör Döner Elekli Kova tasarımı ile Dünya genelinde sektörü elinde bulunduran ithal ürünler ile rekabete girmiş ve müşterilerden tam not alarak yerli alternatif olma özelliği kazanmıştır.

 • Değişim…

  3 ortaklı kurulan GSB Grup, 2015 yılı Ağustos ayında şirket yapısını değiştirerek ortakları ile yollarını ayırmış ve kurucularından biri olan Murat BOYRAZ tarafından devir alınmıştır.

 • 2018 – Günümüz…

  Sektörel daralma ve yenilikçi adaptasyon gerekliliklerini değerlendiren GSB Grup, kabuğuna çekilerek faaliyet alanlarına Dış Ticaret, Enerji ve Savunma Sanayi alanlarını da eklemiştir.
  Bu kapsamda ihracat temelli çalışmaya başlamıştır.
  Halen Avusturya, İsrail, Hindistan, Gürcistan, Azerbaycan, Rusya, Libya ve Irak ülkeleri ile aktif ticaretine ve proje iş birliklerine devam etmektedir.